Silosy

W roku 2003 wdrozono do produkcji silosy do przechowywania oraz dozowania kruszyw współpracujące z wannami ważącymi podwieszonymi na czujnikach tensometrycznych. Aktualnie oferujemy dostawę silosów wypasażonych w od 4 do 8 komórpict0183.jpg

1.jpg                                                       Przenośnik ważący
waga.jpg

W roku 2003 wdrożono do produkcji silosy lejowe do przechowywania oraz dozowania kruszyw, współpracujące z wannami ważącymi podwieszonymi na czujnikach tensometrycznych. Aktualnie oferujemy dostawę silosów wyposażonych w od 4 do 8 komór. Są to urządzenia o konstrukcji ściętego ostrosłupa zamkniętego od dołu lub z zasuwą spustową lub z przenośnikiem wybierającym.


Silosy lejowe na indywidualne zamówienie

Silosy produkowane w Porkon można dostosować do indywidualnych wymiarów. Pierwszym etapem realizowania zamówienia jest przygotowanie projektu technicznego, a następnie konstruujemy urządzenie przy użyciu metalu.


Jak zbudowane są silosy lejowe?

Silosy lejowe przeznaczone są do dozowania kruszyw o różnorodnej frakcji. Są to zbiorniki metalowe zorganizowane w rzędzie. Odmierzanie kruszyw odbywa się na wadze, w czasie, gdy przesuwają się po przenośniku taśmowym transportującym kruszywa do stacji. Przenośnik taśmowy jest podwieszony na czujnikach termostatycznych, opiera się na konstrukcji wspornej. Po odmierzeniu, surowiec dozowany jest do kosza zasypowego mieszarki.

Komory zainstalowane w silosach otwierane są za pomocną osobnych siłowników pneumatycznych. Powstawanie zawiesin niwelowane jest przez system zabezpieczający, działający na zasadzie elektrowibratora.

Zamknięcie komór zabezpieczone jest zasuwami sterowanymi pneumatycznie lub dozatorami taśmowymi. Stopień otwarcia klap poszczególnych segmentów regulowana jest w sposób mechaniczny. Dzięki temu, dozowanie kruszyw przez silos lejowy pozostaje precyzyjne.

Silos lejowy przeznaczony jest nie tylko do standardowych kruszyw, ale również do kruszyw drobnych, które często generują problemy przy całkowitym opróżnianiu komór. Aby zapobiec temu problemowi, w budowie silosa zastosowano płyty wibracyjne, które wprawiają drobiny w drgania, powodując ich prostsze opróżnianie.

Sterowanie odbywa się automatycznie (istnieje możliwość zaprogramowania 20 receptur w pamięci).

Jak działa silos lejowy?

Po tym, jak wygenerujemy ze sterowni sygnał, otwiera się napędzana pneumatycznie zasuwa, dzięki czemu segment silosu zostaje otwarty i kruszywo wydostaje się na taśmę przenośnika. Dzięki tensometrom zainstalowanym w konstrukcji urządzenia, możliwe jest dokładne odmierzenie ilości kruszywa, która trafia na taśmę. Gdy zaprogramowana ilość kruszywa zostaje oddana na taśmę, zasuwa zamyka się. W tym samym czasie otwiera się zasuwa następnego segmentu i zrzucane jest kruszywo o innej granulacji (lub na przykład piasek).
Gdy odpowiednia ilość kruszyw zostaje zrzucona, przenośnik startuje i dostarcza odmierzone kruszywo do skipu lub bezpośrednio do mieszarki.

Silosy na kruszywo z Porkon

Silosy lejowe, które produkujemy, mają wymiary dopasowane do indywidualnych potrzeb odbiorcy. Zwykle ich pojemność waha się od 5 do 30 metrów sześciennych (przy średniej masie /m od 1,6 do 2 t/m