Przenośniki taśmowe typu PTP

Taśmociągi budowlane PTP - przeznaczenie

Przenośniki taśmowe typu - PTP przeznaczone są do transportu technologicznego wszelkiego rodzaju materiałów sypkich o granulacji 1-100 mm, także zawilgoconych nie powodujących trwałego przylegania do taśmy i elementów konstrukcji przenośnika. Przenośniki te mają zastosowanie wszędzie tam, gdzie niezbędne jest szybkie i precyzyjne przetransportowanie materiału na odległość określoną zasięgiem jednego lub wielu przenośników sprzężonych.

Jak zbudowany jest taśmociąg?

Konstrukcja przenośnika - spawana, wykonana z rur i kształtowników stalowych, zabezpieczona powłoką antykorozyjną. Przenośnik może być wyposażony w kosz zasypowy, jego wielkość i usytuowanie uzależnione jest od przeznaczenia i warunków współpracy z innymi urządzeniami technologicznymi. Sposób podparcia - podpory stałe lub regulowane. Napęd - elektryczny, poprzez przekładnię redukcyjną lub elektrobęben. Przenośniki taśmowe mogą być wyposażone również w osłony klimatyczne i (lub) podest jedno lub dwustronny.

Porkon to producent taśmociągów oraz podzespołów do maszyn, tj.:
-kubełki do przenośników
-krążniki przenośnikowe
-bębny napinające

Jak działają przenośniki taśmowe?

Podstawowa pozycja pracy - ukośna. Uruchomienie następuje po włączeniu zasilania elektrycznego - w sposób ręczny lub automatyczny. Włączenie zasilania powoduje uruchomienie bębna napędowego i przesuw taśmy roboczej przenośnika. Regulację naciągu taśmy roboczej uzyskuje się poprzez zmianę rozstawu bębnów do tego celu służą śruby regulacyjne.

Taśmociągi - charakterystyka techniczna

Szerokość taśmy Bt 400, 500, 650, 800, 1000, 1200mm
Wysokość taśmy H 300, 400, 500, 600mm
Długość przenośnika L wg życzenia klienta
Prędkość przesuwu taśmy v 0,2 - 2m/s
Moc silnika napędowego P 0,3 - 22 kW

Taśmy do przenośników

Taśmy do przenośników to niezbędny osprzęt do transporterów, które są wykorzystywane w wielu sektorach branży produkcyjnej. Taśmy do przenośników taśmowych, usprawniają płynny kontakt pomiędzy stanowiskami w pracy i zapewniają sprawne przemieszczanie towarów. Takie taśmy mogą być wykonane z PVC, poliuretanu, gumy, silikonu, kauczuku czy filcu. W zależności od rodzaju transportowanego produktu być wykonane o różnych grubościach i o&nbps;innej konstrukcji wierzchniej, która może być gładka, antypoślizgowa lub gripp. W zależności od warunków eksploatacji w transporcie wewnętrznym, można wyróżnić różne rodzaje taśm. Taśmy mogą być wyposażone w zbieraki lub falbany boczne zwane welkantami, które zapobiegają rozsypywaniu się materiałów sypkich, a także z klinem prowadzącym pod taśmę. Prowadniki linowe, które montowane są od spodu taśmy zapewniają większą stabilność i prowadzenie taśmy na konstrukcji nośnej przenośnika, dzięki czemu zapewniony jest płynny i jednolity transport. Taśmy do przenośników charakteryzują się odpornością na wysokie temperatury, są trudno ścieralne i trudno zapalne.

Typy przenośników taśmowych  • Taśmociąg budowlany na podporach V i belce stałej


ptpodporav2.jpg  • Przenośnik transportowy na podporach V i podwoziu zakrężnym

bt800zakr.jpg
zakrny2.jpgzakrnyzgry.jpg  • Przenośnik transportowy na kołach

jezdny.jpg


Układy stosowane w przenośnikach taśmowych
                                            Przekrój C
                                                                                
                    

  •    Układ płaski                                                                                         
  
  •     Układ dwukrążnikowy

  •      Układ tójkrążnikowy