Krążniki gładkie

Rolki do taśmociągów to inaczej krążniki gładkie (lub wałki obrotowe), których zadaniem jest podpieranie taśmy zainstalowanej w przenośniku transportowym. Rolki do taśmociągu przesuwają taśmę, umożliwiając transportowanie przedmiotów po przenośniku wałkowym. Zainstalowane są w dolnej lub w górnej części taśmy transportowej. Znajdują zastosowanie też jako rolki w transporterach rolkowych oraz grawitacyjnych.
Najczęściej spotykane w przemyśle są krążniki gładkie oraz krążniki tarczowe (kierunkowe, znajdują zastosowanie tam, gdzie taśma transportowa zakręca). Dodatkowo, mamy specjalne krążniki (pierścieniowe i tarczowe), mające zastosowanie wszędzie tam, gdzie krążniki gładkie nie mogą być użyte, np. ze względu na obciążenia wynikające z uderzenia ładunku., gdzie ich główną rolą jest zamortyzowanie uderzenia opadającego ładunku.

Porkon - producent krążników

Porkon, jako wieloletni i doświadczony producent krążników, oferuje rolki do taśmociągu w różnych rozmiarach. Wszystkie produkty dostarczane przez nas są wykonane z materiałów najwyższej jakości, stworzone z precyzją i z wykorzystaniem najnowszych technologii. Do każdego zamówienia podchodzimy indywidualnie, służąc radą w zakresie doboru odpowiednich rolek do taśmociągów.

Rolki do taśmociągu - zastosowanie


Rolki do taśmociągu znajdują zastosowanie w przemyśle spożywczym, w kamieniołomach, żwirowniach, kopalniach, a także w wielu innych miejscach, w których zastosowanie znajdują też taśmy transportowe.
Rolki do taśmociągu można wykorzystać jako elementy napędowe lub jako wałki transportowe. Do wprawiania w ruch wałków napędowych można wykorzystać pojedyncze lub podwójne koła zębate lub łańcuchy rolkowe, paski polikardowe, pasy zębate lub paski wieloworkowe.

krnik.jpgtabelad603.jpg
tabelad89.jpg
tabelad108.jpg
tabelad133.jpg
tabelad159.jpg